>

МУЗЕЙ ІНСТИТУТУ

Музей ІСв і АПВ НААН був відкритий 1 серпня 1980 року з нагоди 50-річчя від дня заснування Всесоюзного науково-дослідного інституту свинарства (нині – Інститут свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України).

Відповідальність за його наукове оформлення, періодичне оновлення й поповнення покладено на зав. лабораторії наукових досліджень з питань інтелектуальної власності та маркетингу інновацій Сагла Олексія Федоровича. (з 1.01.2020 р. – ст.н.с.). Художнє оформлення музею здійснив відомий художник Полтави Дерябін В.І.

В експозиції музею на 19 пристінних стендах у хронологічному порядку у трьох його розділах представлені матеріали від дня заснування інституту до нинішнього часу: розділ 1-й – до періоду другої світової війни; 2-й – після воєнний період; 3-й – сьогодення.

У розділі “Довоєнний період” з проблемами становлення інституту та вже в 1940 році була апробована миргородська порода свиней. У післявоєнний період значних успіхів було досягнуто в селекційній роботі. Тут можна ознайомитись з параметрами продуктивності новостворених вітчизняних м’ясних порід свиней, а саме полтавської м’ясної породи (рік апробації 1993-й); української м’ясної породи (1993 р.) та червоної білопоясої породи (2007 р.)

 У розділі “Сьогодення” відвідувачі музею можуть ознайомитися з перспективними технологічними розробками з питань годівлі, утримання та догляду за тваринами.

 В центрі музейної кімнати обладнано подіум на якому розміщені зразки розроблених науковцями інституту відповідні прилади, які широко використовуються в галузевій практиці.

На подіумі розміщені також наукові видання інституту починаючи з 1931-го року по нинішній час.

В музеї є й фото провідних науковців інституту та їх здобутки.

Музей відвідують гості інституту, студентська молодь, старшокласники з різних шкіл, як самої Полтави, так і з різних регіонів Полтавської області.

Є спеціальний стенд щодо міжнародного співробітництва з галузевих питань.

В спеціальній книзі відгуків можна прочитати безліч позитивних відгуків гостей інституту щодо його досягнень, а також експонатів музею.

Музей працює в режимі робочого дня інституту.