>

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ТА СПЕЦІАЛІСТІВ ІНСТИТУТУ СВИНАРСТВА І АПВ НААН

3 листопада 2023 р. в Інституті свинарства і АПВ НААН відбулася Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та спеціалістів «ІНТЕГРАЦІЯ НАУКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ В ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР» у форматі Zoom.

 

У роботі заходу взяли участь науковці, викладачі, аспіранти науково- дослідних інститутів і вишів, спеціалісти провідних господарств України та Польщі. Серед учасників конференції є представники таких регіонів України як Київ, Харків, Одеса, Cуми та Полтава.

 Привітав учасників конференції директор Інституту свинарства і АПВ НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр ЦЕРЕНЮК. Далі з вітальним словом виступила голова Ради молодих учених, виконуюча обов’язки завідувачки лабораторії молочного скотарства Інституту, кандидатка сільськогосподарських наук Алла ХОЦЕНКО.

 Захід пройшов змістовно та інтерактивно. З великою зацікавленістю присутні прослухали доповіді: «Відтворні якості свиноматок, ріст гібридних поросят та ефективність сухої і рідкої їх відгодівлі» (Микола ПОВОД), «Інноваційний погляд щодо кормовиробництва у молочному скотарстві в умовах півдня України на фоні глобального потепління» (Руслан СУСОЛ),

«Сучасна система селекції у свинарстві яка базується на використанні генетичних маркерів» (Артем САЄНКО), «Порівняльний розрахунок ферми з різними планувальними рішеннями” (Марія ПУШКІНА), «Актуальність інтеграції біоінформатики у тваринництві» (Микита ПЕКА),

«Виявлення носіїв генетичних захворювань за допомогою ДНК маркерів» (Валерія МАТІЮК), «Підвищення продуктивності відгодівельного молодняку свиней за використання стрес-коректору» (Марина КОРОБАНЬ), «Розробка потенційного фітодезінфектанту на основі горіха волоського (JUGLANS REGIA L.)» (Сергій ЗІНОВ’ЄВ) та ін. Доповідачі надали ґрунтовні відповіді на запитання аудиторії щодо результатів особистих досліджень. На завершення заходу уся наукова спільнота висловила свої надії з приводу українського майбутнього, а саме, що наступний захід пройде вже в мирній, а головне, переможній Україні!