>

Вічна та світла пам'ять

З глибокою скорботою повідомляємо, що 21 квітня 2023 року на 86-му році життя пішов у засвіти видатний вчений-селекціонер, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН, заслужений зоотехнік України — МИКОЛА ДАВИДОВИЧ БЕРЕЗОВСЬКИЙ.

Відомий своїм уважним керівництвом, відданістю науці та людям, вчений зробив неосяжний внесок у царині селекції свиней, а підсумком багаторічної діяльності у цьому напрямі стало створення і апробація трьох крупних селекційних досягнень – внутріпородних типів УВБ-1 (1985 р.), УВБ-2 (1994 р.), УВБ-3 (2010 р.) і в їх структурі 8 заводських типів, 18 заводських ліній і 33 заводських родин. Теоретичною основою селекційного процесу при створенні різних генеалогічних структур став розроблений М. Д. Березовським метод переважаючої селекції, який використовується при створенні спеціалізованих типів свиней у межах однієї породи.

Не менш цінним є доробок Вченого у вирішення проблем імуно- та популяційної генетики, який ефективно використовуються для теоретичного обґрунтування селекційних програм при створенні нових генотипів і удосконалення існуючих у великій білій породі свиней.

За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок в аграрну науку М. Д. Березовського нагороджено орденом «Знак Пошани», орденом «За заслуги» III ступеня, трудовою відзнакою Міністерства аграрної політики України «Знак Пошани», численними урядовими Почесними грамотами, присвоєно почесне звання «Заслужений зоотехнік України».

         Микола Давидович завжди відзначався високим професіоналізмом та компетентністю, був фахівцем своєї справи, дуже любив життя, людей і науку.   

Колектив Інституту висловлює свої найщиріші співчуття рідним, друзям та близьким. Розділяємо з ними біль втрати.

Вічна пам’ять про Миколу Давидовича Березовського назавжди залишиться у «серці» української та світової зоотехнічної науки.