21 квітня 2024 р. – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ МИКОЛИ ДАВИДОВИЧА БЕРЕЗОВСЬКОГО
Минув рік, як пішов у засвіти видатний вчений-селекціонер, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, Заслужений зоотехнік України – Людина ерудована, глибоко інтелектуальна, високоінтелігентна, щира і щедра на добро.
Микола Давидович жив наукою і тому уся його наукова діяльність була плідною, натхненною і успішною. Його знання та енергія були спрямовані на організування науки та пошук можливостей практично використовувати її результати у виробництві.
Основним напрямом досліджень М. Д. Березовського є селекція найрозповсюдженішої в Україні великої білої породи свиней, а підсумком багаторічної роботи у цій галузі стало створення трьох внутріпородних типів свиней (УВБ-1, УВБ-2, УВБ-3) і в їх структурі 8-ми заводських типів і великої кількості ліній та родин.
Теоретичні дослідження М. Д. Березовського пов’язані з імуно- та популяційною генетикою, що ефективно використовувались для прогнозування селекційного процесу з породою.
Творча спадщина вченого налічує понад 400 наукових праць, 10 патентів та 18 авторських свідоцтв.
Вченим започатковано наукову школу з питань селекції у свинарстві. Під керівництвом Миколи Давидовича захищено 15 кандидатських та одна докторська дисертація.
Науковці Інституту свинарства і АПВ НААН вшанували пам'ять вченого, колеги, вчителя, друга. Своїми спогадами про нього поділилися директор Інституту свинарства і АПВ НААН Олександр ЦЕРЕНЮК, академік НААН, Валентин РИБАЛКО, його учні: в.о. заступника директора з наукової роботи Андрій ОНИЩЕНКО, в.о. завідувача лабораторії розведення та селекції свиней Віталій ВОВК, старший науковий співробітник цієї ж лабораторії Павло ВАЩЕНКО та інші колеги. Про життєвий шлях Миколи Давидовича розповіли рідні та дружина Альвіна БЕРЕЗОВСЬКА.
У музеї Інституту свинарства і АПВ НААН створено експозицію, присвячену Вченому. В ній зібрано деякі особисті речі та представлено його творчу спадщину у вигляді підручників, монографій, посібників тощо.
В честь пам’яті про Миколу Давидовича висаджено берізку на території інституту.
На сайті Інституту у розділі «Бібліотека» є сторінка, присвячена пам’яті вченого, де більш детально можна ознайомитися з біографією вченого та його науковими здобутками href="/index.php/ua/library/vidatni-%20vcheni-institutu/709-berezovskij-m-d">vcheni-institutu/709-berezovskij-m-d
Що далі плине час, і ми з безмежною теплотою і світлим сумом згадуємо багатогранну постать Вченого, Вчителя, колеги, громадянина, який усе своє життя, від молодих років і до останнього дня, поклав на вівтар Науки на благо рідної України, бо «…лиш тоді душа не помирає, коли у пам'яті вона живе без меж».