Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні тенденції розвитку галузі тваринництва: світовий та національний виміри”
7 грудня 2023 р. Інститутом свинарства і АПВ НААН було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Сучасні тенденції розвитку галузі тваринництва: світовий та національний виміри” спільно з Національною академією аграрних наук України, ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”, Державною дослідною станцією птахівництва НААН, Природничим університетом у Любліні та Інститутом біології Поморського університету у Слупську.
Відкрив конференцію директор Інституту свинарства і АПВ НААН Олександр ЦЕРЕНЮК. З вітальним словом виступив начальник відділу ветеринарної медицини та зоотехнії апарату Президії Національної академії аграрних наук України Олександр КОСТЕНКО, директор ННЦ “Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини Анатолій ПАЛІЙ, директор Державної дослідної станції птахівництва НААН Олег КАТЕРИНИЧ та директор Інституту біології тварин НААН Юрій САЛИГА. Особливо теплу атмосферу заходу придало вітання польських колег – соорганізаторів заходу на їх рідній мові. Також польською пролунала дуже цікава доповідь «Тваринницька продукція та пальмова олія: проблеми та перспективи» завідувачки кафедри фізіології тварин Інституту Біології Поморського Університету у Слупську (Польща) пані Наталі КУРГАЛЮК.
У конференції взяли участь вчені, аспіранти, студенти вишів, працівники аграрної галузі з різних наукових закладів України та Польщі. Це були представники Державного біотехнологічного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування (м. Київ), Сумського національного аграрного університету, Інституту тваринництва НААН (м. Харків), Одеського державного аграрного університету, Інституту розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН, Східноукраїнського національний університету імені В. Даля (м. Київ) та ін.
Теми, винесені на обговорення охопили усі підгалузі тваринництва – свинарство, скотарство,конярство, бджільництво, птахівництво
і навіть рибництво. Окремою сесію було розглянуто ветеринарні аспекти найактуальніших проблем тваринництва.
Під час заходу було не тільки заслухано та обговорено 25 наукових доповідей, які викликали жваве обговорення, а й відбувався обмін контактами для подальшої плідної співпраці.
Результати Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні тенденції розвитку галузі тваринництва: світовий та національний виміри” будуть представлені у електронному збірнику з однойменною назвою.
Кожен учасник отримає сертифікат. Щиро вдячні усім учасникам за інтерес до наукового заходу,
а також нашим славетним Збройним Силам за можливість проведення конференції і змогу тримати освітньо-науковий фронт задля нашої Перемоги!