>

Відділ селекції та генетики

 

Завідувачка відділу

Гришина Людмила Павлівна

 

доктор сільськогосподарських  наук, старший науковий співробітник

ORCID ID: Orcid

Google Scholar: Google Scholar

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Портфоліо

За період існування Інституту свинарства назва відділу «Селекції та генетики» дещо змінювалась. Відразу після організації інституту у 1930 році і до 1936 року відділ мав назву «Прикладної генетики». Пізніше – це був відділ «Розведення», «Відділ розведення і гібридизації», «Відділ розведення і генетики» та за теперішньої назви. Однак, суттєвість роботи відділу з 1935 року до кінця 1964-го практично не змінювалась. На різних етапах функціонування відділ займався питаннями створення нових порід свиней та поліпшенням існуючих, розробкою та впровадженням методів схрещування і гібридизації, останні три десятиріччя розширені дослідження з питань молекулярної генетики.

 

Основні напрями наукових досліджень відділу

- Розробка методології формування високої продуктивності свиней вітчизняних і закордонних порід з урахуванням їх адаптаційної здатності до змін умов навколишнього середовища.

- Розробка селекційно-генетичних і технологічних методів відновлення миргородської породи свиней.

- Дослідити зв’язок довжини теломерної ДНК і однонуклеотидних поліморфізмів (SNP) генів теломеразного комплексу та генів металотіонеїнів та інших генів, що належать до локусів кількісних ознак із продуктивними ознаками свиней, що утримаються в умовах інтенсивних технологій вирощування, розробити генетичні маркери для маркер-асоційованої селекції.

 

До складу відділу входить дві лабораторії

- лабораторія селекції – зав. лабораторії Перетятько Лідія Григорівна, кандидат сільськогосподарських наук, ст. науковий співробітник;

- лабораторія генетики – зав. лабораторії Балацький Віктор Миколайович, доктор сільськогосподарських наук, професор.