>

Відділ годівлі, фізіології та здоров'я тварин

 

Завідувачка відділу

Баньковська Ірина Броніславівна

 

доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник

ORCID ID: Orcid

Google Scholar: Google Scholar

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел.моб: +380505212568

Портфоліо

Основні напрями наукових досліджень

Відділ фізіології та здоров'я тварин має багату науковими досягненнями історію, пов’язану з іменем видатного фізіолога, академіка Квасницького О.В. і його науковою школою. Світовій науці знайомі теоретичні і практичні розробки колективу вчених відділу з питань розвитку базових положень фізіології травлення та фізіології розмноження свиней.

З метою вирішення проблеми збільшення багатопліддя свиней, рівня збереженості поросят та ефективності використання основного стада науковцями відділу було розроблено і впроваджено фракційний метод штучного осіменіння свиноматок, методи кріоконсервації сперми кнурів, запропоновано методологію трансплантації ембріонів свиней хірургічним і не хірургічним шляхом та отримано приплід поросят-трансплантантів.

Науково-практичну цінність мають розробки з вдосконалення нормування і годівлі свиней на основі специфікації та нових підходів балансування кормів, безпеки кормових ресурсів, біотехнології кормів, нових рецептур комбікормів, балансу якісного складу та собівартості кормів.

 

До складу відділу входить три лабораторії: 

- лабораторія фізіології – зав. лабораторії Любченко Світлана Федорівна, кандидат сільськогосподарських наук;

- лабораторія годівлі – зав. лабораторії Зінов’єв Сергій Георгійович, кандидат сільськогосподарських наук, ст. науковий співробітник;

- лабораторія здоров’я тварин – зав. лабораторії (вакансія).