>

Радник дирекції

Волощук Василь Михайлович

доктор сільськогосподарських наук, професор, член- кореспондент НААН, заслужений діяч науки і техніки України

Тел.: 067-160-25-25

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Google Scholar

Researcher ID

Orcid

 

 

Народився 22 серпня 1957 року в с. Середи Ємільчинського району Житомирської області. У 1972 році закінчив 8 класів Киянської середньої школи Ємільчинського району та вступив до Рогачів-Волинського зоотехнічного технікуму, який закінчив у 1976 році. Трудову діяльність розпочав після закінчення зоотехнічного технікуму старшим зоотехніком у колгоспі “Маяк” Червоноармійського району Житомирської області.

З травня 1976 по 1978 рр. служив у лавах Радянської армії.

З 1978 по 1983 роки навчався в Українській Ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарській академії, яку закінчив з відзнакою. Після закінчення працював у Київській науково-дослідній станції луківництва зоотехніком з кормовиробництва, селекціонером, головним зоотехніком.

З 1987 по 1990 роки навчався в аспірантурі Полтавського науково-дослідного інституту свинарства, по закінченні якого працював молодшим науковим співробітником відділу зоогігієни і технології.

З 1991 року працював в Національному університеті біоресурсів і природокористування України на посадах асистента, доцента, заступника директора інституту та завідувача кафедри технологій та економіки продуктів свинарства та вівчарства, професора кафедри технологій економіки та менеджменту цього наукового закладу.

У 1992 році захистив кандидатську дисертацію на тему: “Оцінка і удосконалення різних способів вирощування і відгодівлі молодняку свиней”. З 2004 по 2007 роки навчався в докторантурі. У 2008 році захистивдокторську дисертацію за спеціальністю 06.02.04 “Технологія виробництва продуктів тваринництва” на тему: Теоретичне обґрунтування і створення конкурентоспроможних технологій виробництва свинини”.

У 2014 році отримав вчене звання професора.

З 2011 – 2021 рр. призначений на посаду директора Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН. З 2022 року по теперішній час – радник дирекції Інституту.

В. М. Волощук є провідним вченим у галузі свинарства. Завдяки його ініціативній роботі було обґрунтовано та розроблено принципи до впровадження реконструкції свиноферм на 20-100, 300, 600, 1200 свиноматок, які пропонуються для використання в малих, середніх і великих господарствах України, що сприяє поліпшенню культури виробництва свинини та підвищенню продуктивності тварин на 18-20 %.

Значним досягненням його наукової роботи є удосконалення методики розрахунків основних елементів потокового виробництва свинини і проектування свинарських приміщень та розробка алгоритмів відповідних комп’ютерних програм, які рекомендуються до застосування, як на виробництві, так і в сільськогосподарських навчальних закладах III та IV рівнів акредитації. Розроблені ним технології і технологічні рішення впроваджені у більше 40 проектах виробництва свинини у 8 областях різних регіонів України (Одеська, Херсонська, Вінницька, Волинська, Чернігівська, Київська, Черкаська, Хмельницька)

В.М. Волощук приймає активну участь у розробці загальнодержавних програм розвитку свинарства України. Працює над проектами будівництва та реконструкції сучасних свинокомплексів, 4 з яких пройшли державну експертизу та впроваджені у виробництво. Він є автором більше 365 наукових праць, у тому числі 17 монографій, 12 підручників, посібників та 24 рекомендацій. Має 83 патентів та авторських свідоцтв. Працює над удосконаленням, розробкою та впровадженням сучасних технологій виробництва свинини.

В.М. Волощук висококваліфікований, досвідчений вчений та ініціативний керівник. Під його керівництвом підготовлено та захищено більше 20 магістерських випускних робіт за спеціальністю технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, а також захищено 9 кандидатських та 1 докторська дисертації.

Нагороджений Почесною грамотою Президії Національної академії аграрних наук України (2012), Грамотою Академії наук вищої освіти України (2013), Почесною грамотою Верховної Ради України (2014), Почесною відзнакою рішенням Президії НААН України (2017).