В.о. директора інституту

Церенюк Олександр Миколайович

доктор сільськогосподарських наук, доцент

тел. 066-727-24-93

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Народився 29 травня 1977 року в селищі Преображенка Оріхівського району Запорізької області, в родині службовців. Українець, громадянин України. В 1999 році з відзнакою закінчив Харківський зооветеринарний інститут (нині Харківська державна зооветеринарна академія) за спеціальністю зооінженерія. Цього ж року вступив до аспірантури Інституту тваринництва УААН (м. Харків), після закінчення якої у 2003 році захистив кандидатську дисертацію на тему “Комбінаційна здатність маток нової української м’ясної породи свиней у поєднанні з кнурами різних генотипів”. З 1999 по 2004 роки трудова діяльність була пов’язана з лабораторією виробництва свинини Інституту тваринництва УААН, де працював на посадах починаючи від молодшого до старшого наукового співробітника, а з 2004 року очолив лабораторію. У вересні 2004 початок викладацької діяльності  - робота на посаді доцента Дніпропетровського державного аграрного університету, заступника декана з виховної та наукової діяльності. Разом з тим продовжував наукову роботу на посаді старшого наукового співробітника (за сумісництвом) в Інституті тваринництва центральних районів Україні УААН (м. Дніпропетровськ). В 2008 році присвоєно вчене звання доцента кафедри розведення і генетики сільськогосподарських тварин. З лютого 2008 вступив до докторантури в Інститут тваринництва УААН (м. Харків). У 2009 році очолив лабораторію виробництва свинини, а з 2018 року відділ селекційно-технологічних досліджень у дрібному тваринництві та конярстві.

В 2017 році захистив докторську дисертацію на тему «Теоретичне обґрунтування та практична реалізація методів підвищення генетичного потенціалу продуктивності свиней”. З 2020 року призначено на посаду заступника директора з наукової та інноваційної діяльності інституту  тваринництва НААН. У вересні 2021 року переведено на посаду заступника директора з наукової роботи інституту тваринництва НААН. З жовтня 2021 року виконуючий обов’язки заступника директора з наукової роботи ІТ НААН. З листопада 2021 року по теперішній час – виконуючий обов’язки директора Інституту свинарства і АПВ НААН.

Постійно займається підготовкою кадрів вищої кваліфікації. Під його керівництвом захищено три кандидатські дисертації за напрямками розведення і селекції тварин, а також технології виробництва продукції тваринництва. Є членом редколегій трьох фахових наукових журналів – Науково-технічного бюлетеню ІТ НААН, Віснику аграрної науки та Аграрного віснику Причорномор’я. Є членом вчених рад Інституту тваринництва НААН та Інституту свинарства НААН, членом спецради Д65.356.01 при ІТ НААН.

Самостійно та у співавторстві опублікував понад 270 наукових праць, серед яких 5 рекомендацій та біобібліографічних покажчиків, 4 програми селекції, розвитку та концепції, 3 патенти на винахід, 4 монографії та державних племінних книг тварин. Активно працює у створенні навчально-методичних посібників.