Державне підприємство

«Дослідне господарство ім. Декабристів»

Інституту свинарства і агропромислового  виробництва Національної академії  аграрних наук України

ДП «ДГ ім. Декабристів»  з  2011 року – базове господарство Інституту свинарства і АПВ НААН, створене у 1930 році.

Господарство багатогалузеве, має статуси  племзаводу з розведення  миргородської чорно-рябої породи свиней (з 1947 року) та репродуктора  з вирощування айрширської породи ВРХ.

      Успішно розвивають у  господарстві і рослинництво, воно має паспорт - патент  на вирощування та реалізацію  оригінального (еліта) і репродукційного насіння зернових, технічних та кормових культур.

     Господарство має у своєму користуванні 3254 га с/г угідь, в т.ч. 3135 га ріллі.

    На підприємстві утримується 1286 гол. ВРХ, з них 540 корів, 2264 гол. свиней, в т.ч. 266 основних свиноматок, 256 гол. овець, 2500 гол. птиці, з них 2000 гол. курей і 500 гол. перепелів, 100 бджолосімей, 15 гол. коней.

 

Тваринництво 

        Дослідне господарство ім. Декабристів  - єдине спеціалізоване господарство в Україні  по  розведенню та вирощуванню миргородської чорно-рябої породи свиней. На сучасному етапі селекція з породою спрямована  на збереження унікальних якостей свиней -  скоростиглості, раннього статевого дозрівання, жировідкладання, збереженості поросят, поліпшення відгодівельних якостей свиней,  покращення якості племінного стада, підтримання високого генетичного потенціалу породи.

     У господарстві зосереджено 100% генетичного потенціалу породи, який відноситься до 6 ліній кнурів та 12 родин свиноматок.

     Господарство є репродуктором з розведення  та вирощування айрширської породи великої рогатої худоби

 

Рослинництво

        Завдяки впровадженню у виробництво енергозберігаючих технологій  в поєднанні з традиційними,  використанню нових, більш високоврожайних сортів та гібридів с.-г. культур,  комплексних мінеральних та органічних добрив,  використанню  під час обробітку грунту та збирання с.-г. культур новітньою технікою, працівники галузі рослинництва отримують  високі врожаї.

        Так,  за останні п’ять років урожай  зернових склав 57,5 ц/га, в тому числі: озимої пшениці – 51,7 ц/га, кукурудзи на зерно – 82 ц/га, сої – 23 ц/га, соняшнику -31,3 ц/га.

 

         Господарство для реалізації пропонує

насіння високих репродукцій:

-          озимої пшениці Благодарка Одеська, Місія Одеська, Зорепад, Славна;

-          озимого ячменю Достойний;

-          ярого ячменю Святогор, Всесвіт, Сталкер;

-          віки ярої Гібридна 85;

-          гороху Оплот;

-          сої Алмаз;

-          люцерни Віра;

-          стоколосу Полтавський 5.